איך מחירי הדלק משפיעים על מחירי ההובלה והשליחויות

תוכן עניינים

איך מחירי הדלק משפיע על מחירי ההובלה והשליחויות

מחירי הדלק משתנים מעת לעת בגלל מגוון רחב מאוד של סיבות. כל שינוי כזה, ובמיוחד כשיש עלייה במחיר, משפיע על המחירים של שירותים שונים – ובפרט מחירי ההובלה והשליחויות. מהו המשקל של מחיר הדלק בעלות הובלה או שליחות? איך משפיעה העלייה המשמעותית של החודשים האחרונים על שוק ההובלות והשליחויות? מה צפוי בעתיד? תשובות לכל השאלות האלה תוכלו למצוא בכתבה הזו – וכך להתנהל בחוכמה ולצמצם את עלויות השילוח.

הזינוק המתמשך במחירי הדלק - וההשפעה על כולנו

במאי 2020 מחיר ליטר דלק עמד על 4.79 ש"ח. באוגוסט של אותה שנה הוא כבר הגיע ל-6.45 ש"ח, בעיקר כתוצאה מהשלכות מגפת הקורונה. בהמשך השנה הדלק הוזל, אבל לאורך כל 2021 הוא טיפס בהדרגה, בתחילת פברואר 2022 הוא כבר הגיע ל-6.71 ש"ח – ובהמשך החודש חצה את רף ה-7 שקלים.

המחיר הגבוה – אגב, לא מדובר בשיא של כל הזמנים כי בדצמבר 2012 שילמנו על ליטר דלק 8.25 שקלים – גורם באופן טבעי למורת רוח אצל כל הנהגים. באופן טבעי הוא משפיע אפילו יותר על מחירי הובלה ועל מחירי השליחויות.

כיצד נקבעים מחירי ההובלה והשליחויות?

מחירי שליחויות והובלה מושפעים ממספר פרמטרים, ובהם גם מחיר הדלק. המרכיב המשמעותי ביותר הוא באופן טבעי העבודה. במיוחד משפיעה כמות העבודה הנדרשת על המחיר של כל הובלה: כפי שניתן לראות בכל מחירון הובלות, יש הבדל בין עלות הובלת דירה של 2 חדרים לבין עלות הובלה של דירת 4 חדרים, גם אם המרחק זהה, כלומר צריכת הדלק זהה.

בתחום ההובלות יש גם משקל לעונתיות. בקיץ הרבה יותר אנשים עוברים דירה, ולכן הביקוש מזנק – ואיתו המחירים, בלי קשר למחירי הדלק. בכל מקרה, אחרי שתוך שנתיים מחיר הדלק טיפס בלא פחות מ-40%, הדבר בא לידי ביטוי במחירי השליחויות וההובלות – אבל באופן צנוע הרבה יותר, ובמיוחד כשבוחרים חברה שמתנהלת ביעילות ולכן יכולה לספק הצעות מחיר משתלמות גם כשהדלק מתייקר.

מה צפוי בעתיד?

מומחים רבים מעריכים שמחיר הדלק ימשיך לעלות. נכון לתחילת 2022 הסיבות העיקריות לעליות החדות במחיר הנפט, ובעקבותיו העלייה במחיר הדלק, הן ההתאוששות של הכלכלות העולמיות אחרי משבר הקורונה, ועוד יותר מכך המלחמה בין רוסיה לאוקראינה.

אמנם אי אפשר לדעת בנקודת הזמן הנוכחית כיצד המלחמה תתפתח, ומה יהיו ההשלכות שלה לטווח ארוך על יצוא הנפט מרוסיה – אבל כן אפשר לדעת שאי ודאות גורמת לעליית מחירים. בנוסף גם משבר האקלים עשוי להוביל בהמשך להעלאה של מחירי הנפט והדלק.

המסקנה המתבקשת: כדאי מאוד לבחור נכון חברה אמינה ורצינית, גם לצורך הובלה וגם לצורך שליחות – כדי לא להידרש לשלם יותר מדי.

מחירי ההובלות ב-2022

התשובה לשאלה כמה עולה הובלה ב 2022 משתנה כאמור בהתאם למספר פרמטרים: המרחק בין נקודת המוצא לבין היעד שאליו מועברת תכולת הדירה (או המשרד, החנות וכו'), היקף התכולה שרוצים להעביר, הנגישות ונוחות ההעמסה והפריקה (אם למשל יש צורך במנוף, השירות יתייקר) ועונת השנה. בנוסף, כשההובלה מחייבת גם פירוקים והרכבות, ייגבה סכום מסוים על כך.

מחירי הדלק משפיעים על הפרמטר הראשון, ולכן אם מוצר זה ימשיך להתייקר בקצב מהיר, ייתכן שתירשם עלייה של כ-5% גם במחירי ההובלות ב-2022. על-מנת להוזיל את המחיר מומלץ לצמצם ככל האפשר את היקף התכולה – ולקחת רק את מה שבאמת יש בו תועלת. אם ניתן לבחור מועד שבו הביקוש להובלות קטן יותר, כדאי לעשות זאת וכך להפחית עוד יותר את העלות.

צריכים הובלה במחיר מוזל? הזמינו את הובלות באביב

נגישות
לשליחויות בכל הארץ לחצו כאן