הדגשים החשובים בתפעול חברות שליחויות והובלות

תוכן עניינים

הדגשים החשובים בתפעול חברות שליחויות והובלות

מדי יום מתבצעות אינספור שליחויות והובלות מכל הסוגים: משלוחי מזון, שליחויות משפטיות, שליחויות של מסמכים שונים שאי אפשר להעביר במייל, הובלת דירות, הובלה של תכולת משרדים או מחסנים, משלוחים של חבילות שהגיעו מחו"ל או כאלה שהמקור שלהן הוא כאן בארץ, ועוד ועוד. בהתאם יש ביקוש נרחב לשירותים של חברת שליחויות וגם לאלה של חברת הובלות. על-מנת שחברות אלה יספקו את השירותים הנחוצים בסטנדרטים גבוהים כפי שמצפים מהן הלקוחות, ישנם מספר דגשים חשובים בתפעול, וכדאי מאוד להתייחס אליהם.

כלי רכב איכותיים ואמינים

הבסיס של שירותי שליחויות כמו גם שירותי הובלות הוא כלי רכב. בהתאם הדגש החשוב ביותר בתפעול חברות אלה הוא הצטיידות בכלי רכב איכותיים ואמינים. הובלות של תכולת דירות, משרדים, מחסנים וכו' מתבצעות באמצעות משאיות, וכשמדובר על הובלה קטנה אפשרי גם טנדר או רכב מסחרי.

 

שליחויות מתבצעות בשלל אמצעים: קטנועים, אופנועים, אופניים חשמליים, מכוניות, כלי רכב מסחריים וגם משאיות כשמדובר על פריטים גדולים או כמויות גדולות של סחורות. המכנה המשותף לכולם הוא כאמור האיכות, ולכן גם הצורך בתחזוקה שוטפת מוקפדת – משום שכל תקלה באמצע הובלה או משלוח עלולה לגרום לאי קיום ההבטחות ללקוחות, וכתוצאה מכך פגיעה של ממש במוניטין של החברה.

צוותים מנוסים

דגש נוסף בעל חשיבות רבה במיוחד בתפעול חברת שליחויות או חברת הובלות הוא הצוותים שמבצעים בפועל את העבודה. בפרט כדאי מאוד שהמובילים והשליחים יהיו בעלי ניסיון רב. הניסיון מבטיח היכרות טובה מאוד עם הכבישים השונים ולכן יכולת להגיע לכל מקום במינימום זמן גם כשהווייז לא בהכרח מספק את המסלול החכם ביותר. בנוסף הניסיון מבטיח התנהלות יעילה – בזמן העמסת כלי הרכב, במהלך הפריקה, תוך כדי האינטראקציות עם הלקוחות ובאופן כללי לאורך כל יום העבודה.

 

צוותים מנוסים הם גם צוותים בעלי תודעת שירות מפותחת, בזכות העבודה עם בני אדם במשך שנים רבות וההיכרות עם כל הניואנסים החשובים ללקוחות. בעידן שבו כל שירות נמדד לא רק מבחינת איכות הביצועים אלא גם מבחינת רמת השירות, זהו מרכיב מרכזי בהצלחת חברות בתחומי השליחויות וההובלות.

התנהלות יעילה

מרכיב שלישי בתפעול היומיומי של חברות ההובלות והשליחויות הוא התנהלות יעילה. תכנון מושכל של המסלולים ושל חלוקת העבודה בין השליחים השונים מבטיח מינימום קילומטראז' – ולכן גם זמני הגעה מהירים אל הלקוחות, צריכת דלק נמוכה ככל האפשר, חיסכון כספי משמעותי ובתור בונוס צמצום זיהום האוויר שגורמים מרבית כלי הרכב (ומאחר שכולנו כבר מבינים שחובה לשנות הרגלים כדי למנוע פגיעה בלתי הפיכה בכדור הארץ, זהו בונוס נכבד בהחלט).

ההתנהלות היעילה מושגת בזכות ניסיון וכן שימוש במערכות ניהול מתקדמות, וכמובן הון אנושי איכותי.

תמחור הוגן

התחרות העזה בתחומי ההובלות והשליחויות מחייבת את החברות הפועלות בתחומים אלה להקפיד גם על תמחור הוגן ואפילו אטרקטיבי. כשהשירות המבוקש הוא מעבר דירה, המחיר נקבע על סמך היקף התכולה, הקומה שממנה יוצאת ההובלה, מאפייני הבניין (ובפרט האם יש בו מעלית), המרחק על היעד ומאפייני הבניין שאליו מועברת התכולה (מעלית, קומה, נגישות וכו'). פרמטר נוסף הוא היקף השירות הדרוש, ובפרט האם הוא כולל גם פירוקים והרכבות, אריזה ו/או שימוש במנוף.

ההתנהלות היעילה מושגת בזכות ניסיון וכן שימוש במערכות ניהול מתקדמות, וכמובן הון אנושי איכותי.

 

שירותי שליחויות מתומחרים בעיקר על סמך המרחק בין נקודת המוצא ליעד ומידת הדחיפות של המשלוח, כשגם לגודל הפריט ומשקלו יש חלק בהצעת המחיר. התנהלות יעילה מאפשרת כאמור להוזיל את העלויות התפעוליות ולכן ניתן להציע ללקוחות הצעות מחיר אטרקטיביות במיוחד.

המאמר באדיבות חברת המובילים בישראל: https://www.moving-israel.co.il/

נגישות
לשליחויות בכל הארץ לחצו כאן