הפצת ספרים

תוכן עניינים

הפצת ספרים

אם בעבר נחשב תהליך הפצת הספרים למסע מפותל, ממושך וגם יקר, הרי שכיום רבים בוחרים לנהל אותו עצמאית דרך פנייה ישירה לקהל הקוראים ושליחת עותקי הספר עם חברת משלוחים. מתלבטים האם להעביר את הספר החדש והמיוחד שלכם דרך מסלול שיווק ודיוור ישיר? הנה כל המידע שיעזור לכם לקבל החלטה נכונה:

הפצת ספרים: שירות שיכול לחסוך לכם כסף!

סוף סוף הגשמתם את חלומכם וכתבתם ספר! כעת אתם נמצאים בפני חשיפתו לעולם ומעדיפים להפיץ אותו באופן עצמאי, מתוך שיקולים רבים שנוגעים לתהליך ההוצאה לאור וכמובן סוגיית התמלוגים בחנויות הספרים שנוגסת בנתח משמעותי מהרווחים. כל אלה מגדילים את הצורך בשירות מתאים מצד חברת שליחויות איכותית, המשמשת ככלי הכרחי לניהול מערך ההפצה שלכם ויכולתכם להניח את הספר במפתן דלתם של כל המזמינים ללא דיחוי.

הפצת ספרים עצמאית שומרת אצלכם הן את הזכויות והן את הרווחים, כך שכל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחר ההזמנות החדשות, לפנות לחברת שליחויות שתוכל לבצע את המשלוח בעבורכם ללא התחייבות לכמות חודשית ובמחיר מצוין ולשגר את העותק ללקוח.

עם שירות הפצת הספרים האיכותי של מיי דליברי, הקוראים שלכם מקבלים את הספר עד פתח הדלת ובמסירה אישית, תוך תיאום המסירה במועד הנוח ביותר עבור כל אחד מהם. השירות ניתן בפריסה ארצית ומנוהל על ידינו לאורך כל השלבים, כולל הפצה במערך משלוחים מהיר, אם תרצו גם מהיום להיום.  

התמיכה המקצועית שלנו בסופרים וסופרות עצמאיים מאפשרת לכם לנהל מערך הפצה אישי מקיף ונוח מאי פעם, הודות למערכת הזמנות פשוטה עם מעקב דיגיטלי אחר המשלוח והסטטוס וכמובן צוות שעומד לרשותכם תמיד וערוך למתן שירות מעולה מקצה לקצה.  

ומה לגבי הפצת ספרים לחנויות?

כל סופר וסופרת משתוקקים לרגע שבו יפגשו את הספר הנפלא שכתבו מונח על המדפים בחנות הספרים. אבל האם פרט לתחושת הגאווה ופוטנציאל החשיפה, המהלך באמת כדאי?

באופן כללי, סופרים מתחילים נוטים להשתמש באפשרות ההוצאה לחנויות הרבה פחות, שכן מדובר בענף תחרותי עם תנאים קפדניים: כדי לשווק את הספר יהיה צורך בהדפסה מקדימה של אלפי עותקים, כמובן ללא שום ערובה לרכישות שלו בחנות בסופו של דבר. ואם חלפו מספר שבועות ומדיניות החנות קובעת "כישלון מכירתי" (כלומר שמעט מידי עותקים נמכרו, אם בכלל)? במקרה כזה כלל העותקים שבחנות יוחזרו לידיו של הסופר, בעוד שהעותקים שבכל זאת נמכרו, יפיקו רווח סמלי בלבד כתוצאה מתנאי התמלוגים. 

חוץ מהפצת ספרים – איך הספר שלי יכול להגיע לקהלים נוספים?

כפי שקראתם, סופרים בתחילת דרכם רואים בדרך ההפצה העצמאית כמהלך כדאי יותר, שכן לא רק כמות העותקים הנדרשת קטנה וחסכונית יותר, אלא גם הרווח המלא נותר בידיכם ומאפשר בניית מומנטום עמו תפרצו בהמשך את תקרת הזכוכית. וישנו יתרון נוסף: פוטנציאל הנגישות אל הקהל שלכם, שאיננו מוגבל לזמן או למקום וכעת רק נשאלת השאלה – כיצד בדיוק מגיעים אליו?

שיווק ברשתות החברתיות

הרשתות החברתיות מתפקדות הן ככלי לפידבקים והן ככלי להפצת מסרים, מה שיכול לספק לכם את התשתית המושלמת לאינטראקציה עם הקהל. אפשר לפתוח דף ייעודי לספר שלכם, לצרף אנשים לקהילה מקוונת בנושא משיק או להפגין נוכחות בקהילות מתאימות, אפילו לצאת לקמפיין ממומן שמגביר את החשיפה לספר ומעביר את המתעניינים לעמוד נחיתה ייעודי לאיסוף לידים ולהזמנות. אפשר גם לבסס את השיווק שלכם על טיזרים: פרק להורדה בחינם כנגד איסוף כתובת המייל, פרסום העמוד הראשון של הספר ובקשה מהקוראים לתת לגביו ביקורת או כתיבת תמצית על דמות/ נתון מעניינים שמופיעים בספר כדי להציג אותם לאחרים.

יצירת ספר דיגיטלי לרכישה

עשרות תוכנות מבקשות לחולל עבורכם את הקסם ולהמיר את הספר שלכם לקובץ דיגיטלי, אותו אפשר לקבל במלואו תמורת תשלום. הלכה למעשה, מדובר בגרסה דיגיטלית של הספר הפיזי, מה שמייתר את הצורך להדפיס ממנו עותקים ומאפשר לקוראים לגשת אליו במהירות מכל מכשיר כך שפוטנציאל הקריאה האמיתי שלו (בניגוד לרכישת ספר בחנות והותרתו סגור במשך זמן רב) יהיה גדול יותר.

מכירה בחנויות דיגיטליות

בשנים האחרונות ועם התגברות הביקוש, נפתחו בישראל חנויות ספרים מקוונות וחדשות שפונות לקוראים הדיגיטליים. חלקן מתחייבות לקחת חלק בעבודה השחורה: לבצע בעבורכם את שיווק הספר, לנהל את מסע הרכישה באתר, לשגר את הקובץ הדיגיטלי (הספר) ללקוח בתוספת קבלה בסיום וגם לספק לכם תמלוגים גבוהים יותר מחנות הספרים.

השתתפות בדוכנים ובירידים

עוד דרך מצוינת לפגוש קהל ולהזמין אותו להתעניין בספר שלכם היא השתתפות בדוכני ספרים שמוקמים מידי פעם בירידי מכירה שונים, בקניונים ובמרכזים המסחריים. אפשר גם לפנות למועצה המקומית או העירייה ולברר היכן ומתי ניתן להפעיל דוכן שכזה, בדגש על שבוע הספר או מיזמים עירוניים מיוחדים שמתאימים לשיווק הספר. 

הפצת ספרים: כבר מזמן לא סיפור גדול

עם שירות המשלוחים המהיר של מיי דליברי, אתם מקבלים שותף תומך שמבין לעומק את חשיבות ההפצה העצמאית בקרב סופרים חדשים וותיקים ושמסייע לכם להגיע לנפח מכירות במינימום הוצאות. אנו חברת שירות משלוחים בארץ המספקת כל משלוח במסירה אישית ללקוח, בפריסה ארצית וללא התחייבות לכמות המשלוחים החודשית שלכם. להפצה מהירה, חלקה ומקצועית צרו עמנו קשר כבר עכשיו ונשמח לעמוד לשירותכם.

נגישות
לשליחויות בכל הארץ לחצו כאן