דואר שליחים: המדריך שיעשה לכם סדר

תוכן עניינים

דואר שליחים

מוכרחים לשלוח דבר דואר מסוים ומעוניינים שיגיע ליעדו בדרך בטוחה ומהירה? דואר שליחים עשוי להיות הפתרון המושלם. השירות הנוח של דואר ישראל מאפשר לכם לגשת לכל סניף דואר, למסור את המסמך או החבילה והנמען שלכם יקבל אותם עד פתח הדלת תוך יום או יומיים לכל היותר. 

השירות ניתן לכל משלוח בשטחי ישראל וגם למשלוחים בחו"ל כולל לארה"ב (עם מסירה בתוך 7-21 ימים) ונחשב למהיר ונוח במיוחד. אז מתי מומלץ להשתמש בשירות ובאילו מקרים פחות?  

דואר שליחים: האם זה כדאי ביחס לחברות משלוחים פרטיות?

דואר ישראל נחשב למוסד הדואר והשליחויות הגדול והוותיק ביותר בישראל, שמפעיל כיום שירות ושמו "דואר שליחים אקספרס", אותו אפשר להזמין בכל סניפי הדואר, בטלפון או אפילו בהודעת SMS. באמצעות שירות זה תוכלו להעביר אל הנמען הרצוי ובפריסה ארצית חבילות ומסמכים בתוך יממה-שתיים לכל היותר וכמובן לעקוב אחר המשלוח שלכם ומיקומו בדרך אל היעד.   

אך מה עושים כאשר מוכרחים למסור מכתב דחוף ולוודא שהגיע בשעה הנכונה ולמקום הנכון? האם דואר השליחים יוכל למסור למשל חוזה בהול לחתימה ולהחזיר אותו אליכם חתום עוד באותו היום? ומה לגבי משלוח שמבוצע בלילה, כאשר סניפי הדואר סגורים ושעות הפעילות מגבילות אתכם?

התשובה לכל אלה היא חברת משלוחים פרטית, שתספק שירות אמין, מהיר ויעיל עם קיצור משמעותי של זמני המסירה, כולל משלוחים מהיום להיום ואף 24 שעות ביממה. השירות הניתן בחברת משלוחים פרטית יתאים מאוד למסירות בינעירוניות, לעורכי דין, חוקרים, העברות של כספים, חפצים ומסמכים בין שותפים, קולגות, בני משפחה ומכרים וכמובן לעסקים וארגונים מכל סוג שזקוקים למסירה בטוחה, חלקה ומהירה ככל האפשר. 

ועוד כמה נקודות להשוואה:

  1. הזמינות והמיידיות בחברת המשלוחים הפרטית אינן הנתונים היחידים: במיי דליברי למשל, מחיר המשלוח נקבע על פי מרחק ולא על בסיס משקל החבילה. 
  2. המשלוח הפרטי מאפשר לכם לקבל יחס אישי ולשוחח עם השליח כדי להבין בדיוק היכן נמצאת החבילה בכל רגע.
  3. משלוח אקספרס מחברה פרטית יועבר תוך כמה שעות וגם מבטל את הצורך לגשת לסניף כדי לשלוח את החבילה: השליח מגיע עד לביתכם או המשרד שלכם, לוקח את דבר המשלוח ומעביר אותו ישירות לנמען, כלומר מדובר על משלוח מדלת לדלת. בסיום התהליך תקבלו אסמכתא למסירה ותוכלו להציג אותה לשולח. היתרון הוא, שאם מדובר במשלוח דחוף, ניתן לבצע משלוח מהיום להיום או משלוח מהיום למחר – תוך ידיעה שהמשלוח שלכם בידיים טובות.
  4. המשלוח עובר פחות ידיים בדרך, אינו נוסע ברכב חלוקת הדואר ולכן הסיכוי לבעיות כמו אובדן המשלוח או עיכובים במסירה קלושים ביותר.
  5. השליטה המלאה נשארת אצלכם – תוכלו לצפות בהתקדמות השליח באתר החברה, להתעדכן במועד המסירה הצפוי ולתקשר ישירות עם השליח בכל רגע. 

איפה החבילה שלי? כך תבצעו מעקב אחרי דואר השליחים

אם שלחתם דבר מה דרך דואר שליחים, תוכלו לעקוב אחריו באתר דואר ישראל ובאמצעות מספר המעקב/ מספר המשלוח שקיבלתם. חשוב לציין כי דואר ישראל מספק מספר שירותי דואר – לא כולם מפיקים מספר מעקב ולכן עליכם לוודא שקיבלתם מספר פריט המכיל 13 ספרות או 13 ספרות שמתחילות באחת האותיות: R, L או C. מספר הפריט מאפשר לעקוב אחר המשלוח במערכת הדיגיטלית של הדואר ולהתעדכן במועד המסירה. 

אם הזנתם את מספר המעקב באופן תקין, יוצג בפניכם סטטוס המשלוח. אם עדיין לא בוצעה מסירה למרות שחלף המועד שבו דבר הדואר שלכם היה אמור להגיע, תוכלו לבצע את הפעולות הבאות:

  1. להמתין יום עסקים נוסף, למקרה שיחידת הדואר עדיין לא הספיקה לטפל במסירה באותו היום.
  2. אם מדובר במשלוח לחו"ל – לבדוק האם ייתכן ונכנס לתהליך במכס ואולי עוכב שם עד לתשלום מיסים ועמלות.  
  3. ליצור קשר עם שירות הלקוחות של דואר ישראל בטלפון 171 או למלא טופס פנייה מקוון. 

מחירון: אז כמה זה יעלה לנו?

באתר דואר ישראל תוכלו לראות את המחירים על פי סוג המשלוח המדויק, הכמות והמשקל. יש להזין את הנתונים כדי לקבל מחיר, לדוגמה: משלוח תוך 24 שעות של צמיד במשקל 20 גרם יעלה 7.60 ₪. חבילת מסמכים גדולה במשקל 300 גרם תעלה 13.5 ₪. וכן הלאה. 

באופן כללי, המחירים בדואר ישראל נקבעים לפי טווחי משקל. כך למשל, בעבור כמות של עד 50 פריטים למשלוח תשלמו בין 45-77 שקלים, תלוי במשקל המשלוח המדויק עד 35 ק"ג לכל היותר. המחיר בשירות st2Click המיועד ללקוחות עסקיים ומתחום המסחר המקוון (מסירה בתוך 72 שעות) יעלה בין 10-15 שקלים לפי הכמות ועד למשקל כולל של 5 ק"ג לכל משלוח. 

נזכיר שוב כי לא תמיד משקל החבילה אמור להוות שיקול מכריע, כך שבחברות המשלוחים הפרטיות כמו מיי דליברי, התשלום מחושב לפי המרחק ולפיכך אינו מוגבל מבחינת הכמות והמשקל. 

יש לכם משהו להעביר למישהו?

דואר שליחים פותר חלק עצום מצרכי המסירה והמשלוח בתוך ישראל ומחוצה לה, עם מענה יחסית מהיר ובמסירה אישית לנמען עד פתח הדלת. זהו כמובן איננו המענה היחידי שקיים בשוק, כך שאתם חופשיים לבחור גם בשילוח עם חברה פרטית שתמקסם את זמני המסירה, לא תגביל אתכם למשקל החבילה או כמות הפריטים ותספק לכם שירות יעיל ואישי הרבה יותר, שנמנע מהסרבול והתקלות הפוטנציאליות בדואר ישראל.

נגישות
לשליחויות בכל הארץ לחצו כאן