כמה מרוויח שליח: בדקנו בחברות מובילות

תוכן עניינים

כמה מרוויח שליח

אפשר לראות את האופנועים שלהם כמעט בכל מקום – ממשלוחי מזון ועד למשלוחי חבילות וסחורות – בעידן הנוכחי של צרכנות מקוונת וביקוש גובר לנוחות ומהירות, תפקיד השליח הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים העירוניים. אבל פעם עצרתם לחשוב האם משתלם להיות שליח? במאמר זה, נכיר את המקצוע הכל כך נפוץ הזה קצת יותר. מה כרוך בתפקיד מלבד העבודה עצמה, מהן ההוצאות של שליח וכמובן נחשוף את הדבר המעניין ביותר, כמה הם באמת מרוויחים!

על תפקיד השליח

השליח כפי שאנחנו מכירים אותו היום, רכוב על קטנוע או אופנוע ונוסע ברחבי העיר ולפעמים גם ברחבי המדינה מעיר לעיר כאשר בתא המטען שלו סחורה חשובה ביותר: ארוחת הצוהריים שלנו או החבילה שאנחנו מחכים לה בקוצר רוח. על כן, בראש ובראשונה, השליח אחראי להעברת חפצים, משלוחים מהיום להיום של מסמכים או מזון ממוקד אחד לאחר, לרוב בתוך טווח עירוני או באזור מצומצם. הוא יכול לעבוד כשכיר בחברת משלוחים מסוימת או כעצמאי המבצע שליחויות לעסקים. כאשר המשימה המרכזית של השליח היא להגיע ליעד הנדרש במהירות, תוך שמירה על שלמות החפץ או המזון שהוא מוביל, ואם במזון עסקינן, כדאי גם שהוא יגיע חם.

 

 

כמה מרוויח שליח וולט?

וולט היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום משלוחי מזון, אבל לא רק. שכרם של השליחים בוולט תלוי במספר המשלוחים שהם מבצעים, אך בממוצע, שליח במשרה מלאה העובד במשלוחים בארץ בחברת וולט עשוי להרוויח בין 8,000 שקלים ל-10,000 שקלים לחודש, כאשר הממוצע לשעה יעמוד על 80 שקלים. השכר בוולט מחושב על פי כמות המשלוחים שיבצע השליח, כאשר על כל משלוח למרחק של 1.5 ק"מ הוא יקבל 20 שקלים ו-26-23 שקלים למשלוחים רחוקים יותר.

 

 

כמה מרוויח שליח תן ביס?

תן ביס היא רשת משלוחי מזון נוספת הפועלת בישראל. השכר הממוצע לשליח תן ביס נע בין 6,000 ל-8,000 שקלים בחודש עבור משרה מלאה. גם כאן, השכר עשוי להשתנות בהתאם למספר המשלוחים ושעות העבודה כאשר הממוצע לשעה עומד על 40 עד 50 ש"ח. עם זאת, השליחים בתן ביס מועסקים כעובדי חברה ולכן הם זכאים לתנאים סוציאליים מלאים כגון הפרשות לפנסיה, ימי חופשה וימי מחלה.

 

 

כמה מרוויח שליח פיצה?

משלוחי פיצה הם אחד מהתחומים הנפוצים ביותר לשליחים. שליח פיצה במשרה מלאה עשוי להרוויח בין 6,500 ל-8,500 שקלים לחודש, תלוי בחברה ובמיקום הגיאוגרפי. ברוב המקרים, השכר כולל גם טיפים ובונוסים על משלוחים מוצלחים ומהירים.

 

 

כמה מרוויח שליח עצמאי?

חלק מהשליחים בוחרים לעבוד כעצמאים ולא כשכירים של חברה ספציפית. במקרה זה, השכר עשוי להיות גבוה יותר, אך גם כרוך באילוצים ובהוצאות נוספות. שליח עצמאי עשוי להרוויח בין 8,000 ל-12,000 שקלים לחודש, תלוי בכמות המשלוחים שהוא מבצע ובהסכמים שלו עם החברות השונות.

 

 

אילו הוצאות יש לשליח?

לשליחים, בייחוד לאלה שעובדים כעצמאים, יש גם הוצאות הכרוכות בעבודתם:

  • דלק – הוצאה משמעותית ביותר לשליחים, הנאלצים לנסוע מרחקים ארוכים מדי יום.
  • תחזוקת רכב – החלפת צמיגים, תיקונים, ביטוח וטיפולים תקופתיים.
  • ציוד – ארגזים, תיקים, מכלים לשמירה על חום וקור, ואמצעי תקשורת.
  • ביטוחים – ביטוח רכב, ביטוח צד ג', ביטוח אחריות מקצועית.
  • מיסים – שליחים עצמאים נדרשים לשלם מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ.

 

לסיכום

תפקיד השליח חיוני לחיי היום-יום שלנו, ומאפשר לנו נוחות וזמינות של קבלת מוצרים לכל מקום שרק נבחר. בתמורה לעבודתם הקשה, השליחים מרוויחים שכר ממוצע של בין 6,000 ל-10,000 שקלים לחודש, תלוי בחברה ובהיקף המשרה.

נגישות
לשליחויות בכל הארץ לחצו כאן